Mazgāsim veļu ” zaļi “

Par šo tēmu domāju veidot rakstu jau diezgan sen. Īstenība katram klientam kuram pārdodu preci personīgi vienmēr iesaku lietot zaļos veļas pulverus ,magnētiskās bumbas.Šobrīd eko veikalos ir tiešām liels draudzīgo mazgāšanas līdzekļu klāsts.Nu te varētu būt daži piemēri : Indijas ziepju rieksts – atrodams Biotēkas tīklā. Magnētiskās bumbas veļas mašīnām.Te piedāvājums arī paliels , izvēlējos uz labu laimi – OKOMAG , BioWashBall ,Norwex. Man pašai bija Norwex veļas bumba.Esmu to pārbraucot nozaudējusi , bet tagad veicot šos pētījumus sāku domāt vai nevajadzētu atkal to iegādāties.Bet domāju ne visai ilgi.Jo meklējumi ” zaļai ” mazgāšanai ir pārsteidzoši un iepriecinoši.Tātad mums vēl ir palicis veļas pulveru apskats.

Raksts ” Tīra jūra sākas tavā veļas mašīnā “ Nenodarbošos ar garu rakstu citēšanu.Interesenti te varēs atrast videi saudzīgo veļas pulveru nosaukumus , kā arī vietas kur iegādāties.Vietu gan uz šo brīdi noteikti ir jau vairāk , jo rakstam ir mazliet vairāk kā 3 gadi. Šeit atkal var izlasīt kā veļu mazgāt ar galvu – saprotot no kā sastāv veļas pulveri ,kādu kaitējumu tie rada videi. Un  tieši šā raksta iespaidā es atradu diezgan daudz rakstus par pašu gatavotiem veļas pulveriem gan Latvijā , gan ārzemēs.

Viss labais tiešām ir kādreiz jau izdomāts. Tātad paštaisītais veļas mazgāšanas līdzeklis.

sastāv no 3 komponentiem – ziepes, mazgājamā soda un ūdens.

ziepes izmantoju paštaisītās no olīveļļas. der arī jebkuras citas ziepes, piemēram veļas ziepes.

mazgājamo sodu (nejaukt ar dzeramo sodu, tās ir divas pilnīgi dažādas lietas) pirku enolā, bet to var dabūt ari saimniecības preču veikalā pie mazgājamajiem līdzekļiem. enolā puskilograms maksāja 2.50ls

process:

sarīvējam pusi no ziepju gabaliņa, jo smalkāk, jo ātrāk izšķīdīs. uzvārām ap 400ml ūdeni un pa drusciņai ūdenim vāroties, maisot tās beram iekšā. nevajadzētu aizrauties ar pārāk strauju sabēršanu, jo pretējā gadījumā tās sarausies kunkulī un izšķīdināšana prasīs ilgāku laiku.

kad ziepes izšķīdinātas, ņemam palielu trauku, no krāna ielejam 5l karstu ūdeni un salejam tajā tikko izkausēto ziepju šķidrumu. labi samaisām un un ieberam aptuveni 120ml mazgājamo sodu un atkal labi izmaisām. finālā, šķidrumam atdziestot tas paliks kā želejains biezenis. dzišanas procesā var pa retam samaisīt, lai šķidrums būtu viendabīgāks.

veļas mašīnā lej pa ~ 100ml. pirms lietošanas gan vēlams sakratīt.

te būs linki tām mājas lapām un blogiem kuru īpašnieki jau to visu ir izmēģinājuši :

savadāk.lv , solis pa solim ( te ir ar visām bildēm ) un te divu bērnu mammas iespaidi…..

un pie visa klāt vēl video , sastāvdaļas ir gandrīz tās pašas: soda kristāli, ziepju pārslas, Borax aizvietotājs ( to varot iegādātie Latvijas ķīmijā ) un skābekļa balinātājs – var 3% etiķi.

VIDEO….( nekādi nesanāk ielikt bildi , tā ka te būs tikai links uz to īsto vietu )

Ir sanācis ļoti ” salinkots ” rakstiņš.Bet ceru ka informācija jums būs interesanta un noderīga.Ir taču ļoti svarīgi sākt zaļāk domāt , lietot zaļākas lietas un rūpēties par tām arī zaļi.

P.S. nāksies man pašai arī pagatavot veļas pulveri ,tiešām informācija izraisīja interesi…tā es lietoju dažādus videi draudzīgus veļas pulverus….lai mums izdodas.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s